Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
“Sürü Yönetimi Elemanı Mesleki Eğitim Programını” başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 5 yükümlüye sertifikaları törenle verildi.
17.12.2021


                                      

 

BASIN BİLDİRİSİ

 

SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI MESLEKİ EĞİTİM PROGRAMI

SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

 

          “Sürü Yönetimi Elemanı Mesleki Eğitim Programını” başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 5 yükümlüye sertifikaları törenle verildi.

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı yükümlülerin ve eski hükümlülerin meslek veya sanat edinmelerine, iş bulmalarına, sanat sahibi olmaları veya tarım işletmeciliği yapmak istemeleri halinde İş-Kur vasıtasıyla hibe kredi sağlanmasına ve işyeri açmalarına yardımcı olmaktadır. Bu anlamda yeniden topluma kazandırma çalışmaları doğrultusunda projeler hazırlanarak; hem cezanın ıslah fonksiyonunun etkin ve kalıcı olabilmesi hem de toplumun korunabilmesine yönelik; bir meslek edinmeleri, iş bulmaları veya kendi işlerini kurmaları ve bu yolla ikinci hayatlarına başlamak isteyen hükümlülere hayatlarını kurmada ilk adımlarını atmalarına yardımcı olunmaktadır.  

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği kapsamında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Mehmet DAĞDELEN ve Ziraat Mühendisi(Zooteknist) Mustafa UZUNALİ tarafından verilen ve 15 gün süren kursu başarı ile tamamlayan 5 yükümlü sertifikalarını almaya hak kazandı.

Proje sunmanın ilk adımı olan mesleki eğitimlerini başarı ile tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan 3 yükümlünün projeleri İş-Kur Eski Hükümlü Kendini İşini Kurma Hibe Projeler Programı kapsamında hazırlanarak sunuldu.

 

Sertifika Töreni Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın YEĞİN’in Makamında Gerçekleşti

 

         Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın YEĞİN, Denetimli Serbestlikten Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Yusuf BAYRİ, Denetimli Serbestlik Müdürü Canan SOĞUKPINAR, Tarım ve Orman Müdürü İrfan ÖZTÜRK, Veteriner Hekimi Mehmet DAĞDELEN ve Ziraat Mühendisi(Zooteknist) Mustafa UZUNALİ’nin katılımıyla gerçekleşen sertifika töreninde konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın YEĞİN ‘‘104 saatlik ‘Sürü Yönetimi Elemanı Mesleki Eğitim Programı’nı başarı ile tamamlayan 5 yükümlü ve eski hükümlümüz sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. 2’si büyükbaş hayvancılık ve 1’ i pide fırını olmak üzere 3 kişinin projeleri hazırlanmasına destek olunarak 2022/1. Dönem için İş-Kur’a sunmuş bulunuyoruz. Projeler, kendini işini kurmada ve yeni bir hayata başlamada oldukça öneme sahiptir ve bunun ilk adımı da mesleki eğitimdir. Bu hem yükümlülerimize hem de dolaylı olarak içinde yaşadıkları topluma birer artı değer kazandırmaktadır. Bu anlamda emeği geçen ve işbirliği yaptığımız kurumlara teşekkür eder, yükümlülerimize başarılar dilerim” dedi.

 

 

 

Adres

Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Cad. No:2 Çarşamba/SAMSUN

Telefon

Santral :0362 833 89 54

Cumhuriyet Başsavcılığı Fax:03628336700 Adalet Komisyonu Fax:03628330891

E-Posta

carsambacbsisaretadalet.gov.tr