Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
ÇARŞAMBA’DA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
11.11.2021

ÇARŞAMBA’DA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜNDE GELECEĞE NEFES OLMAYA DEVAM EDİYORUZ

 

“Geleceğe yapılan en büyük yatırım insana ve doğaya yapılan yatırımdır” düsturuyla yola çıkan Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile güzel bir ortaklığa imza atarak ülkemiz dört bir yanını ağaçlandırmaya başlamıştır.

Bakanlığımızın başlatmış olduğu “Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi” ile 11.11.2021 SAAT 11:00 de tüm ülkede eş zamanlı olarak hükümlü, yükümlü ve personelde ağaç sevgisinin pekiştirilmesi, çevreye olan duyarlılığın artırılması en önemlisi ülkemizin ağaçlandırılması ve erozyon kontrolünün sağlanmasında kurum olarak katkıda bulunmak amacıyla ‘‘Milli Ağaçlandırma Günü’’ münasebetiyle ağaç dikimi yapıldı.

Bu kapsamda Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde cezalarını infaz eden yükümlülerin gönüllü katkılarıyla ve Sayın Kaymakam Doç. Dr. Şükrü YILDIRIM, Belediye Başkanı Halit DOĞAN ve Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın YEĞİN, İlçe Emniyet Müdürü Adil AYDEMİR, Denetimli Serbestlik Savcısı Yusuf BAYRİ, Cumhuriyet Savcısı Muhammet Safa BAŞAR, Kadatsro Hakimleri Muhammet Ali İKİNCİ ve Birkan Fırat AFŞAR, Denetimli Serbestlik Müdürü Canan SOĞUKPINAR ve personelinin katılımı ile fidan dikimi gerçekleşti. 

 

200 Çınar, Leylandi ve Oya Fidanı Toprakla Buluştu

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkında; çınar, leylandi ve oyadan oluşan 200 fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın YEĞİN “Bakanlığımız tüm çalışmalarında insana yapılan yatırımından son derece önemli olduğu inancıyla hareket etmekte, bu bağlamda hükümlülerin insan hak ve onuruna yakışır şekilde cezalarını infaz etmeleri ve sonrasında yaşadıkları topluma faydalı olabilmelerini amaçlayan bir infaz sisteminin tesisi için yoğun çalışmalar yapmaktadır. Çünkü biliyoruz ki insana yapılan yatırım hiçbir zaman zayi olmaz.

İşte bu bağlamda toprağın ağaçla buluşması, geleceğimizin, nefesimizin güvence altına alınması amacıyla 2008 yılından bu yana devam eden ağaçlandırma faaliyetlerinin milli bir seferberliğe dönüştüğü ülkemizde bu yılda "Mili Ağaçlandırma Gününde Geleceğe Nefes" ağaçlandırma kampanyası kapsamında üzerimize düşen vatandaş sorumluluğumuzu yerine getirmek ve ağaç dikmek için buluşmuş bulunuyoruz.

2019 ve 2020 yıllarında ülke çapında dikilen fidanlarla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren proje kapsamında, 2021 yılında da bu yıl tüm Türkiye’de 252 milyon fidanın toprakla buluşması hedeflenmiştir. Bugün işte bu hedefe bir nebze katkı sağlamak amacıyla ilçemizde projeye destek vererek 200 fidanı toprakla buluşturmak için buradayız. Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı olarak, Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz ile birlikte yükümlülerimizin katkılarıyla ilçemizde gelecek nesillere daha yeşil bir doğa, daha yeşil bir Çarşamba bırakmak için ele ele vererek ülkenin geleceğine yapılan yatırımlara katkı vermelerinin manevi hazzını duyuyoruz.

Bu vesileyle, kendi elleriyle diktikleri fidanlar ile doğanın yaşamasına ve geleceğe katkı sağlayacak olan yükümlülerimize, etkinliği gerçekleştirmemizde desteklerini sunan Çarşamba Belediyesine ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Adres

Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Cad. No:2 Çarşamba/SAMSUN

Telefon

Santral :0362 833 89 54

Cumhuriyet Başsavcılığı Fax:03628336700 Adalet Komisyonu Fax:03628330891

E-Posta

carsambacbsisaretadalet.gov.tr