Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
ÇARŞAMBA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAMUYA YARARLI BİR İŞTE ÇALIŞTIRMA İŞBRİLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
29.12.2021

 

BASIN BİLDİRİSİ

21/12/2021

 

 

         Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Çarşamba Belediyesi arasında yükümlülere verilen kamu hizmeti cezalarının yürütülmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.  

 

         Çarşamba Belediye Başkanı Halit DOĞAN ve Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın YEĞİN arasında imzalanan protokol kapsamında Başsavcı YEĞİN; kamuya yararlı bir işte çalıştırılma cezaları ile yükümlülerin cezalarını toplum içinde infaz ederken bir yandan da topluma faydalı işler yaptıklarını böylece topluma uğrattıkları zararı bir nebze de olsa geri ödediklerini, bunu yaparken topluma hizmet götürmenin önemli bir ayağı olan belediyelerin bu cezaların infazının gerçekleşmesinde önemli bir yere sahip olduklarını belirtti. Başsavcı YEĞİN; ‘‘Yapılan işbirliği protokolüyle hem infaz sürecinin başarılı bir şekilde yürütülmesinin sağlanacağına hem de ilçe adına son derece faydalı olacağına inanıyorum’’ dedi.

         Belediye Başkanı Halit DOĞAN ise ‘‘Denetimli serbestlik çalışmaları kapsamında Belediyemiz ile işbirliği çalışmaları yakın bir şekilde yapılmaya devam etmektedir. Toplumdan da olumlu geri bildirimler aldıklarını, toplum için yapılacak her türlü çalışmanın içinde belediye olarak yer almaktan mutluluk duyacaklarını ifade eden Başkan DOĞAN; “Bir şekilde suç işlemiş bireylerin ıslahı toplumun tamamının sorumluluğundadır, toplum olarak üzerimize düşeni yapmak ve kendi insanlarımız olan bu kişilerin yeniden topluma kazandırmalarına yönelik her türlü çalışmayı desteklemek görevimizdir. Belediye olarak bu anlamda yapılacak tüm çalışmalara destek vermeye ve yardıma hazır olduklarını ifade etti.

        

 

Adres

Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Cad. No:2 Çarşamba/SAMSUN

Telefon

Santral :0362 833 89 54

Cumhuriyet Başsavcılığı Fax:03628336700 Adalet Komisyonu Fax:03628330891

E-Posta

carsambacbsisaretadalet.gov.tr